Континуирана едукацијаОбавјештења

Континуирана едукација у Бањој Луци – Међународни симпозијум 19-21.4.2019.

Овим путем Вас обавјештавамо да ће се од 19-21.04.2019. године у Хотел Босни у Бањој Луци, одржати Међународни симпозијум у оквиру Континуиране медицинске едукације, а у организацији Друштва доктора медицине Републике Српске, Удружења неуролога РС и УКЦ Републике Српске.

Предавање ће бити бодовано и акредитовано од стране Савјета за здравље – Министарства здравља Републике Српске (предавач 10 бодова, учесник 5 бодова, организациони и научни одбор 6 бодова). Назив предавања је „Први састанак неуролога Србије и неуролога Републике Српске“.

Предавачи :

1. Проф. др Владо Ђајић – Превенција можданог удара у Републици Српској;
  2. Проф. др Синиша Миљковић – Развој и перспективе неурологије у Републици Српској;
  3. Проф. др Ранко Раичевић – Модели превентивног програма ИМУ реалност или фикција – примјер контроле хемодинамских поремећаја;
  4. Проф. др Мирослава Живковић – Неуроетика – о чему размишљамо;
  5. Доц. др Жељко Живановић – Специфичност превенције кардиоемболијског можданог удара;
  6. др Жељко Крсмановић – Масивна лезија мозговине- диференцијално-дијагностичке дилеме – приказ случаја;
  7. др Виктор Пасовски – Неуротраума и ТМС – приказ случаја и
  8. др Марија Миличевић – Механичка тромбектомија – приказ случаја.

Регистрација учесника је 19.04.2019. године од 19.00-21.00 часова у Хотел Босни. Стручни дио састанка се одржава дана 20.04.2019. године са почетком у 09.00 часова.