Новости и дешавања

Активности Друштва доктора медицине РС 21-22.6.2018.

Поводом предстојећег Конгреса SEEMF у Мостару је 21.6.2018. године одржан састанак између представника Друштва доктора медицине РС проф. др Синише Миљковића и Биљане Радуловић са представником Асоцијације инфектолога БиХ мр. сц. Синишом Скочибушићем. На састанку је било ријечи о активностима у организацији Конгреса, те о будућој срадњи.

Дана 22.6.2018. године у Источном Сарајеву је одржана сједница делегата Подружнице Источно Сарајево, на којој је присуствовао и Предсједник Друштва проф. др Синиша Миљковић. Присутни су били делегати прим. др Милорад Шупић, др Ђорђе Пејић, др Милан Пејић, прим. др Бранка Семиз-Пекић и др Александра Владичић. На сједници је одлучено да се за новог предсједника Поружнице изабере др Ђорђе Пејић. Том приликом разговарано је о текућој проблематици, као и будућим активностима подружнице.

Истог дана у Болници Источно Сарајево одржана су предавања у оквиру Континуиране медицинске едукације, а у организацији Друштва доктора медицине Републике Српске. Тема предавања је била „Лијечење и дијагностика туморске болести дојке у ЈЗУ болници Источно Сарајево од 2010. до 2017. године“.