Novosti i dešavanja

Društvo doktora medicine Republike Srpske na „Danima Banje Vrućice“

U Banji Vrućici se danas održava tradicionalna manifestacija „Dani Banje Vrućice“ po osamnaesti put.

Manifestaciju je zvanično otvorio ministar zdravlja i socijalne zaštite u Vladi Republike Srpske Alen Šeranić.

Predavanje pod nazivom „Xarelto (R)evolucija u antikoagulaciji – Šira slika prevencije moždanog udara kod pacijenata sa NVAF“ je održao predsjednik Društva doktora medicine Republike Srpske prof. dr Siniša Miljković zajedno sa prof. dr Dževdetom Smajlovićem neurologom iz Tuzle.

Skupu prisustvuje blizu 150 ljekara, a tema ovogodišnjih stručnih predavanja je „Liječenje i rehabilizacija Covid-19 pacijenata“.