ObavještenjaStručni skupovi

Predavanja eminentnih profesora iz Udruženja lekara Beogradskog Univerziteta – Banja Vrućica, 9.6.2018.

Obavještavamo vas o održavanju predavanja eminentnih profesora iz Udruženja lekara Beogradskog Univerziteta, generacija 72-77, koje će se održati u Banji Vrućici – Teslić, Hotel Kardial, 9. jun 2018. godine sa početkom u 11:00 časova, a u organizaciji Banje Vrućica.

Predavanje će biti bodovano i akreditovano od strane Savjeta za zdravlje – Ministarstva zdravlja Republike Srpske sa 5 bodova za slušaoce.

Kotizacija za učešće se ne plaća.

PROGRAM STRUČNIH PREDAVANjA

Hotel Kardial****
Subota, 9 jun 2018. godine sa početkom u 11:00 časova. Izlaganja do 20 minuta

1. Uloga i značaj banja (balneoklimatoliogije) u savremenim uslovima života – Prof. dr Milisav ČUTOVIĆ
2. Nadzor trudnoće od začetka do porođaja – Prof. dr Nebojša RADUNOVIĆ, redovni član SANU-a
3. Prevencija melanoma i ostalih karcinoma kože – Prim. dr sci me. Jadran BANDIĆ

Kafe pauza

4. Veštački zglobovi (artroplastika) kuka i kolena – Prof dr. Zoran POPOVIĆ
5. Značaj infektivnih bolesti u 21. veku – tekuće zablude i moguće istine – Prof. dr Dragan DELIĆ, redovan član Akademije medicinskih nauka SLD

Predavanja će biti bodovana sa 5 bodova za slušaoce.